Yeni God of War oyunu 2022’ye ertelendi

PlayStation CEO’su Hermen Hulst bir blog yazısında God of War: Ragnarok’un 2022’ye ertelendiğini yazdı . Ayrıca yeni God of War’ın PlayStation 4’te de çıkacağını duyurdu .

Henüz kesin bir tarih açıklanmasa da oyun uzun süredir 2021 yılı için planlanıyor. Oyun şimdi gelecek yıla ertelendi. Hulst’a göre, karar “Santa Monica Studio’nun hepimizin oynamak istediği oyunu yapabilmesi” için alındı.

Geliştiricinin kendisi Twitter’da yaptığı açıklamada , stüdyonun “en kaliteli bir oyun sunmaya odaklanmaya devam ettiğini” ve aynı zamanda “takımın refahını ve güvenliğini” koruduğunu yazdı .

Hulst, God of War: Ragnarok’un PlayStation 4 için de piyasaya sürüleceğini yazıyor. Oyun , önceki bölümlerden ana karakter Kratos’un oğluyla birlikte bir maceraya atıldığı 2018 yılında yayınlanan God of War’ı konu alıyor . Bunu yaparken, İskandinav mitolojisinden canavarları alırlar.

Yeni PlayStation oyunu Horizon Yasak Batı edilir hala 2021 için planlanan, ama bu oyun aynı zamanda henüz hiçbir yayın tarihi vardır. Hulst’a göre stüdyolar, geliştiriciler için fazla mesai yapmaktan kaçınmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir