Sony, Returnal ve Resogun geliştiricisi Housemarque’ı satın aldı

PlayStation Studios patronu Hermen Hulst bir blog yazısında Sony’nin Fin oyun geliştiricisi Housemarque’ı satın aldığını yazdı . Housemarque , daha önce Super Stardust HD ve Resogun gibi atari oyunları yapan, bu yıl PS5 için uzay nişancı Returnal’i piyasaya sürdü .

Sony’nin satın alma için ne ödediği bilinmiyor. Housemarque’ın PlayStation’da kendi rotasını çizmeye devam edeceği açık. Housemarque kurucu ortağı Ilari Kuittinen, “Sony Interactive Entertainment ve stüdyo ailesinin desteğiyle büyümeye ve Housemarque’ın neler yapabileceğini sınırsız olarak göstermeye devam edebiliriz” dedi.

Housemarque, geçmişte genellikle PlayStation konsollarında özel oyunlar yayınladı. Geri dönüş bunun en yeni örneğidir. Bu bilim kurgu oyununda oyuncular, gizemli bir gezegenden kaçmaya çalışan astronot Selene rolünü üstlenirler. Her oyun bittikten sonra , dünya her zaman öncekinden biraz farklı olsa da, oyuncu yeniden başlar. Oyun, psikolojik korku hikayesi ve baharatlı dövüşü ile tanınır.

Naughty Dog ( Uncharted oyun serisinden ), Insomniac Games ( Rachet and Clank ) ve Amsterdam merkezli Guerilla Games ( Ufuk Zero Dawn ) gibi on üç geliştirici artık PlayStation Studios’a katıldı .

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir