Oyun bilgisayarınızı korumak neden önemlidir?

Çevrimiçi olarak yoğun bir PvP savaşının ortasında veya düşman yerleşimlerine yapılan stratejik bir baskın sırasında saldırıya uğramaktan daha kötü bir şey yoktur… Bu arada oyun içi demek istemiyoruz, çok daha yıkıcı bir şeyden bahsediyoruz. değerli oyun PC’nize zarar verin!

Şüphesiz, zamanınızın çoğunu bir sonraki hedefinize nişan almak için veya yakınlarda bulunan bu nadir yeni öğe için egzotik topraklarda dolaşmak için harcayacaksınız, ancak bilgisayarınızı ağırlıklı olarak günlük işler için bol miktarda kullanacaksınız. internet üzerinden. E-postaları kontrol etmek, web’de arama yapmak veya en sevdiğiniz TV şovlarını, müzikleri ve filmleri izlemek için çok az zaman harcasanız bile, oyun PC’niz bazı istenmeyen dijital düşmanlar tarafından saldırıya uğrama riski altındadır.

Oyun bilgisayarınızı kötü virüslerden, kötü amaçlı yazılımlardan ve diğer siber tehditlerden koruma konusunda bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmak için, bu uzun oyunların keyfini çıkarırken bilgisayarınızı ve verilerinizi nasıl güvende tutabileceğinizi öğrenmek için önde gelen siber güvenlik teknolojisi şirketi Bitdefender ile görüştük . oturumlar ve genel kullanım.

Oyuncular genellikle çevrimiçi oynarlar, ancak bunu yaparken internette gezinmeleri gerekmez, oyun bilgisayarlarını zararlı virüslerden ve yazılımlardan korumak onlar için neden hala önemlidir?


Bitdefender: “Kullanıcı koruması tam zamanlı bir iştir. İnternette gezinirken, e-postaları açarken vb. daha fazla maruz kalıyoruz gibi görünse de, güvenlik asla durdurulamayacak 7/24 bir işlemdir.

“Ayrıca, güvenlik çözümleri genellikle virüslere veya kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlamaktan çok daha fazlasını sağlar. Örneğin, güçlü bir güvenlik çözümü olası güvenlik açıklarını taramalı, tamamen özelleştirilebilir bir güvenlik duvarı sunmalı ve web kameralarına ve web kameralarına yetkisiz erişime karşı koruma sağlayarak kullanıcıların gizliliğini sağlamalıdır. mikrofonlar.

“Bunlar, oyuncuları doğrudan etkileyecek özelliklerden bazıları olsa da, güvenlik çözümleri çok daha fazlasını sunuyor.”

Oyuncuların oyun bilgisayarlarını kullanırken bilmeleri gereken yeni veya iyi bilinen virüsler, kötü amaçlı yazılımlar vb. var mı?

Bitdefender: “Maalesef siber güvenlik dünyasında, kötü amaçlı yazılımlar arasında net ayrımlar olan hiçbir şey siyah ve beyaz değildir. Bazen insanlar bloatware, potansiyel olarak istenmeyen uygulamalar (PUA) veya onaylanmamış veri toplama gibi sorunlarla karşı karşıya kalırlar.

“Oyun eğitmenleri veya modlar gibi normal vektörler yoluyla kötü amaçlı yazılım bulaşması gibi bazı sorunlar daha doğrudandır. Bu yöntemlerle dağıtılan tehditler, sunucuya bağlanan eğitmenler gibi görünüşte zararsız uygulamalardan kullanıcıları bilgilendirmeden veri ileten, örneğin daha ciddi sorunlara kadar uzanır. Saldırganların bir PC’nin tüm kontrolünü ele geçirmesine izin veren kötü amaçlı trojan bulaşmaları

“Oyuncuları etkileyen bir diğer sorun da, saldırganların daha sonra kripto para madenciliğinde kullanılan cihazları ele geçirmeye çalışmasıyla ortaya çıkan ‘kripto hırsızlığı’. Ve hedeflenecek cihazlar güçlü bilgisayarlardan daha iyi ne olabilir?”

Bitdefender’ı kullanmanın faydaları nelerdir ve oyun bilgisayarınızı diğer markalara karşı korumada nasıl karşılaştırılır (ve başarılı olur)?

Bitdefender: “İnsanların ihtiyaçlarına uyum sağlayan bir güvenlik çözümü kullanılması önerilir. Oyuncular bilgisayarlarının güvende olduğunu ve güvenlik çözümünün müdahaleci olmadığını ve performanslarını engellemediğini bilmelidir.

“Örneğin, Bitdefender’ın çözümleri, insanların ne zaman oyunlara başladığını biliyor ve davranışlarını buna göre ayarlıyor. Bu, Bitdefender Oyun Modu aracılığıyla yapılır.

“Etkinleştirildiğinde, mod ürün bildirimlerini durdurur, zamanlanmış görevleri, Windows ve ürün güncellemelerini erteler ve hayati olmayan Windows Hizmetlerinin karışmasını önler. Ayrıca uygulama, insanların cihazlarının maksimum performansından faydalanmasını sağlamak için Güç Planını değiştirir.

“Bitdefender bir teknoloji şirketi, bu da oyunları seven ve diğer oyunculara sorunsuz ve güvenli bir deneyim sunmak isteyen insanlarla dolu olduğu anlamına geliyor.”

Oyuncuların bilgisayarlarını virüslerden korurken dikkat etmeleri gereken gelecekteki eğilimler veya öneriler nelerdir?

Bitdefender: “Güvenlik çözümleri eskiden daha müdahaleciydi ve bazen performans cezalarına maruz kalmaktan oyuncuları etkiliyordu. O zamanlar geride kaldı ve oyuncular, sistemlerinde her zaman bir güvenlik çözümünün çalıştığını söylemekte zorlanacaklar.

“Bugün bir bilgisayarı kötü amaçlı yazılımlara, kripto hırsızlığına, izinsiz girişlere ve diğer her şeye karşı korumanın en iyi yolu, her zaman yüklü bir güvenlik çözümüne sahip olmaktır. Verileri ve donanımı korur ve düşük ayak izi ve her yerde oyunculara gönül rahatlığı sunar. saat koruması.

“Bu belirsiz zamanlarda koruma yüklemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir