Mario Golf: Super Rush İncelemesi

Mario Golf: Super Rush, birçok yönden adının hakkını veriyor. Bu, birisinin hızlı ileri sarma düğmesine yaslandığı ve mümkün olduğunca çabuk sallanma ve dilimleme baskısının doğruluk kadar önemli olduğu bir golf. Bu hız, her modun tadına bakmak yerine hızla yutulmak üzere tasarlanmış gibi hissettirdiği oyunun tasarımına da uzanıyor. Ne yazık ki, yalın determinizmin devreye girmediği tek yön ‘Süper’ kısımdır.

Mario ve arkadaşlarının sahaya çıkmasından bu yana epey bir zaman geçmesine rağmen, Mario Golf: Super Rush, son birkaç yılda Everyone’s Golf gibi bir arcade-y golf oyunu oynayan herkese tanıdık gelecek. Oynadığınız canlı sahalardan, oynadığınız karakterlere (ve Mii’nize) kadar renklerle dolup taşıyor ve birçok farklı kural seti sunuyor, böylece bunun sıvalı gördüğünüz türden bir havasız golf olmadığını biliyorsunuz. Sky Sports üzerinden. Bunun dışında, bağlantılarda Mario için yapılan bu gezi hiçbir zaman belirli bir stili yakalamaz, ne ustalaşmayı arzulayan ciddi bir spor oyunu ne de eşlerle oynanmayı arzulayan kırbaç bir zevk olarak.

Bu kimlik krizi, oyunu nasıl oynadığınızla başlar. Oynadığınız moda bağlı olarak, geleneksel düğme kontrolleri veya hareket kontrollerinin kol hareketi arasında seçim yapabilirsiniz. Düğme kontrolleriniz, A düğmesine dokunarak bir metreye güç ayarladığınız ve ardından sol çubuğu dürterek yan dönüş eklediğinizde, topunuzun nereye gittiği konusunda daha fazla komuta sunar. Sanıldığı kadar basit olmasa da – güç ölçerinizin yanındaki kırmızı bir gösterge, bir şut üzerinde çok fazla güç kullanırsanız bir topun beklenmedik bir şekilde ne kadar eğrilebileceğini gösterir – ancak bu, Herkesin Golfünün ritmik zorlamasını tam olarak yansıtmaz. o zamanlama ve strateji duygusu bir araya geliyor. Bu arada, hareket kontrolleri beklediğiniz şeydir – kollarınızı 2007’deymiş gibi sallayın ve Wii Sport’u ilk kez deniyorsunuz. Bunun ne kadar zevkli olduğu kişisel tercihe bağlıdır,

Ancak bu, oyunun hiçbir zaman bir oyun tarzına bağlı kalmama şeklindeki temel kusurunu vurgular. Hareket kontrollerini kullanmak, arkadaşlarla karmaşık olmayan bir eğlenceye yol açar, ancak çok fazla beceri gerektirmediğini düşünüyor. Bu aslında bir hile, ki bu kötü bir şey değil, ancak geri dönmeye devam edeceğiniz bir şey değil. Standart kontroller, oyuna farklı bir tat vermenin yollarını sunarken – örneğin şutları birden fazla yönde kıvırma, sağa dönmeden önce sola eğilmelerine izin verme yeteneği gibi – ancak bu, gerçekten oynamak için herhangi bir zorlayıcı neden sunmuyor. Kurs tasarımlarının becerinizi gerçekten test etme fırsatlarından yoksun olduğunu ve kendinizi kaybetmek için yeterli mod olmadığını göz önünde bulundurarak, bununla başa çıkmak için zaman ayırın.

Ana mod, Mii’nizin diğer üç özenti ile bir çaylak olarak ipleri öğrenmesiyle başlayan ve daha fazla numara öğrenmek ve giderek artan bir istikrar getirmeye yardımcı olmak için diğer kurslara gitmeden önce başlayan, RPG-lite, açık dünya kariyeri Golf Adventure. bulduğunuz aşırı yerler. Açıkça oyunun çeşitli kavramlarını ve kurslarını tanıtmanın bir yolundan biraz daha fazlası olsa da, aynı zamanda oyunun en büyük hayal kırıklığıdır.

Başlangıç ​​olarak, keşfettiğiniz dünyalarda kişilik eksikliği var. Görmeyi beklediğiniz olağan çeşitlilikteki ortamları – sakin bir başlangıç ​​sahası, fırtınalı bir kırsal parkur, zorlu bir çöl – çok fazla zeka veya yaratıcılık sunmaksızın işaretler. Bu, yolculuğunuzda karşılaşacağınız karakterlere kadar uzanır. Arada bir, sohbet edebileceğiniz bir seyirciden ara sıra kahkahalar alacaksınız, ancak çoğu zaman, bir sonraki yöne gitmeniz gereken yönü size göstermek için oradalar. “Oldukça çılgın şeyler gördüm ve ben bir Pro Golf eğitmeniyim” gibi satırlarla sunduğu kısa anlar, bunun ne kadar boşa harcanmış bir fırsat olduğunu göstermeye hizmet ediyor. Sıralamada yükseldiğiniz bir mod veya daha gerçeküstü bir macera olmayı taahhüt etmekte tereddüt ediyor,

Oyun sizi her parkurdaki çeşitli eleme turlarına hızla yönlendirmek istediğinden, dünyaları keşfetmek için çok fazla zaman harcamayacaksınız. Bunlar büyük ölçüde oyunun ana golf biçimlerine giriş olarak çalışır. Böylece, tipik golf oyununuz olan ve sizi topun düştüğü yere götürecek olan Standart Golf’e sahipsiniz. Oysa Speed ​​Golf, topunuzu nereye vurduğunuzu ve en hızlı zamanın nerede kazandığını yakalamak için saha boyunca yarışmanızı sağlar. Ekstra baharat eklemek için, karakterler Super Dash ve rakiplerini yoldan çıkarma yeteneğine sahiptir ve Mario Golf’ün en ayırt edici modunu oluşturmak için bir miktar hafif platform sunar. Açıklayıcı değil, ancak en azından Standart Golf’teki karmaşıklık eksikliğini telafi eden bir hız ve hareket hissi veriyor.

Yine de Golf Macera modunu görmenin tek nedeni Mii’nizin istatistiklerini yükseltebilmenizdir. Mii’niz her destek aldığında, topa daha fazla, daha düz bir şekilde vurabileceklerine veya üzerinde daha fazla kontrole sahip olup olmayacağına karar verebilirsiniz, bunların hepsi sahaya döndüğünüzde oldukça fark edilir bir etkiye sahiptir. Mii’nizin zamanla daha iyi olduğunu hissetmek kesinlikle biraz lezzet katıyor, ancak modun hikayesini gerçekten kurtarmak için yeterli değil, görünüşte birbirine dikilmiş iki çok farklı fikir. Krediler vurduğunda, karakterlerin oynayacağınız bazı deliklerden daha hızlı tanıtılması ve düşmesiyle nasıl olduğu konusunda gerçekten kafam karıştı.

Diğer tek not modu, 3 delik kazanan ilk kişi olmak için bir kolezyumda savaştığınız Battle Golf’tür. Golfe kaotik bir bakış, hangi bayrakları hedefleyeceğinizi seçmenize izin veriyor ve kısa aralıklarla bu oyunun ne olabileceğine dair bir izlenim veriyor. Ancak çok büyük bir miktar yok ve Mario Golf: Super Rush’ın geri kalanına uygun olarak, burada ilginizi uzun vadede tutacak hiçbir şey yok. Çevrimiçi mod, arkadaşlarınızla ilgilenmenizi sağlarken, bunun için yeterli teşvik yoktur.

Başta da söylediğim gibi, Rush bu oyunu tanımlamaya uygun bir kelime. Tamamen beklenmedik bir deliği batırdığım bir noktada, oyun devam etmeden önce Mii’m birkaç saniye kutlamaya başlayana kadar fark etmemiştim. Tekrar oynatma yok, herhangi bir golf deneyiminin en önemli anlarının tadını çıkaracak bir an yok – sadece hiçbir anın üzerinde düşünülemeyecek kadar kayda değer olmadığı bitmeyen bir koşuşturma. Tamamen içi boş bir solo deneyim sağlar. Ve bu nedenle, Mario Golf: Super Rush, golf eğlencesini yakalayan veya inandırıcı bir alternatif sunan bir oyuna asla yerleşmez. Belki Mario bir dahaki sefere Calloway jumper’ını giydiğinde, daha az acele ve daha fazla hız olmalı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir