Cep telefonlarını Nasıl Temizleriz ?

11 Nisan 2021 admin Yorum yapılmamış

Seyreltilmiş ev tipi çamaşır suları gibi bazı dezenfekte ürünleri elektronik cihazlarda iyi bir görünüm yaratmamaktadır, Apple’a göre bir çok temizlik ürünü ve aşındırıcı malzeme telefonlarda her kaydırmada, kirli bir pislik haline gelmesini önleyen parmak izine dayanıklı kaplamayı azaltacaktır, Bunun yerine yapmanız gerekenlerden kısaca bahsedelim.

– Önce Gücü Kapatın

Her hangi bir temizlik yapmadan önce, cep telefonlarınızın gücünü kapatın ve her hangi bir şarj cihazının fişini çekin, telefonunuzun elektrik ile teması olmaması gerekmektedir.

– Mikrofiber Bezler tercih etmelisiniz

Özel olarak tasarlanmış diğer kumaş türlerinden daha fazla lif içerdiği ve sonuç olarak bakteri ve virüsler dahil olmak üzere daha fazla mikroskobik parçacağı yakalayabileceği bilinmektedir. bu onları öldürdüğü anlamını taşımaz, sadece su kullanmadan yüzeylerde kaldırır, Küçük bir virüs mıktanısı olarak da düşünebilirsiniz.
Emin olun, bezlerinizi, temiz ve mikroptan arındırdığınıza emin olun, cihazlarınızı temizlerken kullanacağınız bezler mikrop taşımamalı ve dezenfekte edilmiş olmalıdır.

– İspirtoyu ovalayın.

Cep telefonunuz çok kirliyse veya mikrofiber beziniz yoksa, yaklaşık %60 su ve %40 alkol içeren bir çözelti oluşturarak dezenfekte elde edebilirsiniz, Telefonu nazikçe temizlemek için bir bezin küçük bir köşesini kullanın hemen ardından bezin kuru kısmını hemen kullanın.
Alkolü doğrudan cep telefonlarınıza püskürtmeyin ve sulandırdığınızdan emin olun ekstra temizlik için Mikrofiber bez de kullanabilirsiniz, Normal sabunun ve suyun da işe yaradığını belirtmek gerekir. kullanmadan önce fazla sıvıyı sıktığınızdan emin olun.

– Aşındırıcı ürünler kesinlikle kullanmayın

Bilmediğiniz temizlik malzemelerini kullanmamanızı tavsiye ediyoruz, bir ekran koruyucu kullanmanın yararlı olduğunuda belirtmek isteriz ancak ekranı koruyucunuz yoksa eğer ve ekranınızı temizlemek istiyorsanız, sirke ve hidrojen peroksit tarzı ürünler kullanmaktan kaçınmalısınız.
her hangi bir yüzeyde mikrofiber bez kullanabilirsiniz, bu nedenle diz üstü bilgisayarlarınız ofis telefonunuz, klavyeniz hatta kahve kupalarınızın tutacakları, masa çekmelerinizdeki düğmelerle uğraşmak ve temizlemek için yanınızda taşımanızıda tavsiye ediyoruz.

– Herşeyden önce temiz tutun.

Telefonlarınızı ve cihazlarınızı, umumi tuvaletler gibi mikroplu alanlarda kullanmamaya gayret göstermelisiniz. Mikrop içeren alanlarda telefonlarınızı mümkün olduğunca uzak tutmaya gayret gösterin.

Telefon temizliği her şeyden önce sağlığınız bakımından da önemli bir yere sahiptir. kendi sağlığınız ve çevrenizdeki kişilerin sağlığı için cihazlarımızı temiz ortamlarda kullanmalı ve her zaman temiz tutmalıyız ömrünün uzun olmasını istiyorsak, bakım şart.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir