Bilgisayardan Apk Dosyası Nasıl Açılır ?

6 Nisan 2021 admin 1 Yorum

Android uygulama kullanacak kişiler, genellikle windows PC’de çalıştırmak için, android emülatörleri ile bu işlemleri kolayca yapabilmektedirler.

Yalnızca android cihazlarda oynanabilen değil, aynı zaman da bir windows 7,8 ya da 10 bilgisayarda çalışacak şekilde ayarlanabilen bir çok güzel ve stabil, android uygulamaları APK’ları mevcuttur.Windows bilgisayarlar için de geliştirilmiş bir çok android uygulaması bulunduğu gibi, Windows bilgisayarlarınızda çalıştırmakta güçlük çektiğiniz uygulamalarda mevcutta bulunmaktadır. APK Dosyaları, android paket kitinin kısaltmasıdır, yani bir nevi Windows da EXE Dosyaları ile aynı değeri taşımaktadırlar.

Bir windows bilgisayarda Apk oynatmak için hem ücretsiz olarak sunulan, hem de ücretli şekilde sunulan emülatörler kullanılmaktadır.
Windows içinde apk uzantılı dosyaları çalıştırmak için, bir emülatör içinde çalıştığında daha da fazla ihtiyaç duyulacak çok sayıda bilgi işlem kaynağı kullanılabilmektedir. En az bir çift çekirdekli CPU işlemci ve 4 GB RAM’e sahip bir bilgisayar ile, çoğu emülatörün çalıştırılması gereken minimum gereksinimdir, ancak en azından 8 GB’lık bir RAM’e sahip bir dört çekirdek daha çok önerilmektedir.
Yeni bilgisayarlarda genellikle çoğunluğunda sorun olmamaktadır. ancak bilgisayarınız yavcaş çalışıyorsa eğer uygulamaları yacaşça oynatabilir.
Windows bilgisayarlar için, En çok Tercih Edilen Emülatörlerden Bir kaçtanesi, Aşağıda ki gibidir.

BlueStacks

En popüler seçenek, ücretsiz ve çok iyi çalışan BlueStacks.
APK’lar Google Play Store’dan yüklenebilir veya manuel olarak indirilip yüklenebilir. Kurulum kolay ve basittir. Oturum açmak ve Google Play Store’u kullanmak için bir Google Gmail adresiniz olduğundan emin olun.

MEmu

MEmu, Android’i Windows 10’da çalıştırmanıza izin veren en iyi çalışan ve en iyi uyarlanmış uygulamalardan biridir.
Oyun düşünülerek tasarlanan MEmu, PC klavye ve fare kontrollerini ve oyun patentlerini yapısına entegre etmek için harika bir iş çıkarır ve yanıt süreleri aynı derecede etkileyicidir.
Uygulamaların ve oyunların yandan yüklenmesini ve zorunlu minimum pencere boyutunu kolaylaştıran bir ton işlevsellik vardır. Bu, pencerenin asla kullanılamayacak kadar küçülmemesini sağlar.
MEmu’nin en son sürümü, aynı anda birden fazla Android örneğini çalıştırmanıza izin verir. Böylece aynı hesapta veya aynı oyunun örneklerinde farklı hesaplar üzerinden farklı oyunlar oynayabilirsiniz.
Bazı insanlar reklamlardan vazgeçebilir, ancak piyasadaki en sorunsuz Android emülatörlerinden biri için ödenmesi gereken küçük bir bedel.

Bliss

Bliss OS, işletim sistemlerinin mevcut en güzel ve kaliteli android işletim sistemlerinden biri haline geldiği açık kaynaklı bir proje olarak başlamıştır.

Bu işletim sistemi, PC işletim sisteminde tam özellikli bir Android olmayı amaçlayan gerçek bir çok görevli çalışma atıdır ve çift önyükleme için bir yükleyici paketi ile birlikte gelir.
Bu, Bliss’i Android için bağımsız bir işletim sistemi olarak çalıştırmayı beklemeniz gerektiği anlamına gelir.
Google play storelerde önceleri yüklenmiş olarak gelebilmektedir, böylece bilgisayarlarınızdaki tüm uygulamalara dilediğiniz zaman erişmeniz mümkün
Diğer bazı projelerin aksine, çok daha kararlı. Birkaç kilitlenme var, ancak işletim sistemini kullanımınızı etkileyecek hiçbir şey yok.

Nox Player

Nox, bazı güzel özelliklere sahip APK’ler için bir başka popüler emülatördür.
Böyle bir özellik, çok yararlı olabilecek ne kadar bilgi işlem kaynağına izin vermesidir. Ayrıca, ekran çözünürlüklerini ayarlamanın yanı sıra bir akıllı telefonu veya tableti taklit edebilir.

 

Un comentario en "Bilgisayardan Apk Dosyası Nasıl Açılır ?"

  1. Uygulamapesinde Diyor:

    İlk kez böyle ince ayrıntılı makale gördüm tebrikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir