Apk Nedir ? Ne Anlama Gelir.

7 Nisan 2021 admin 1 Yorum

Bir Android kullanıcısıysanız, duymuş olabileceğiniz ancak bu terimlerin tanımını bilmediğiniz daha fazla jargon olduğundan eminiz. Bugün, Android’in ilginç ve önemli bir parçası olan APK hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacağız. Peki, APK nedir ve ne işe yarar? Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam etmenizi önermekteyiz.

APK nedir? APK ne anlama geliyor?
APK, Android Paket Kitinin kısaltmasıdır . Temel olarak APK, bir Android uygulamasını yüklemek için gerekli bileşenleri içeren bir arşiv dosyasıdır. Genellikle, Google Play’den bir uygulama indirdiğinizde, bu uygulama otomatik olarak hemen telefonunuza yüklenir. Bununla birlikte, bir APK dosyasını indirdikten sonra, dosya her zaman telefonunuzun İndirme Klasöründe olduğundan bu uygulamayı istediğiniz zaman yükleyebilirsiniz.

EXE Dosyası ile APK Dosyası arasındaki fark nedir?
Çoğu insanın endişelendiği sık sorulan bir sorudur. Exe, çalıştırılabilir bir dosya biçiminin bir uzantısıdır. Yürütülebilir dosya, bir program içeren bir dosyadır. Bu dosya Windows, MS-DOS, OpenVMS veya ReactOS gibi işletim sistemlerinde yazılım programlarını açmak için kullanılır. Uygulama dosyasının adı genellikle yazılım programının adına bağlıdır. Bir örnek verelim, Chrome web tarayıcısını indirirseniz, yükleyici Chrome Setup.exe gibi adlandırılabilir. Genel olarak, bir APK dosyası Android uygulamalarını Android cihazlarınıza indirmenize ve yüklemenize yardımcı olur, bu arada bir exe dosyası bir bilgisayar programını açmanıza izin verir.

 

APK Dosyası Güvenli mi?
Bilinmeyen kaynaklardan bir APK indirmek çok kolaydır. Tek yapmanız gereken, telefonunuzun Google Play’den olmayan kaynaklara erişmesine izin vermek için gizlilik ayarlarından Bilinmeyen Kaynakları etkinleştirmektir. Ancak, dikkat etmeniz gereken bazı endişeler var. Telefonlarınız bilgisayar korsanları tarafından saldırıya uğrayabilir ve zararlı bir web sitesinden apk indirirseniz cihazlarınıza virüs ve kötü amaçlı yazılım yükleyebilirler. Ancak bu, APK’nin her zaman zararlı olduğu anlamına gelmez. İndirmek için güvenilir bir kaynak bulmanız gerekiyor. Oyna0 Ekibi, web sitemizin size her zaman ücretsiz, antivirüs apk , çeşitli uygulamalar indirme sağlamaktadır.

APK’yi hangi cihazlar kullanabilir?

Yukarıda söylediğimiz gibi, APK yalnızca telefonlar, emülatörler, arabalar veya TV’ler gibi Android cihazlarda kullanılır. Bu, iOS cihazlarda bir apk dosyasını indirip açamayacağınız anlamına gelir.

 

Un comentario en "Apk Nedir ? Ne Anlama Gelir."

  1. Biradam Diyor:

    Detaylı bilgi icin teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir