Akıllı Telefonlarınızın Pil ömrü Nasıl Uzatılır

11 Nisan 2021 admin Yorum yapılmamış

Gerekmediği zamanlarda, hızlı şarjı devre dışı bırakmanız gerekmektedir, amoled ekranlarda koyu modu kullanmayı tercih etmelisiniz. Daha seyrek ve sık kullanılmadığından Bluetooth, GPS gibi ağları kapatmanızı tavsiye ediyoruz.

Son zamanlarda telefon pilleri muazzam kapasitelere sahip, 4000mAh norm gibi görünüyor ve uzun süreli kullanım için 8000mAh’a kadar kullanımda olan cihazlar dahi gördük , Akıllı telefon pilleri daha yüksek kapasite sunmanın yanı sıra hızlı bir açılış için hızlı şarj telefonun gün sonuna kadar çalışmasını sağlayan pil tasarrufu modları ve daha fazlasını da desteklemektedir Ancak bir veya iki yıl içerisinde akıllı telefon pili düşük performans göstermeye başlar ve her gün birden fazla şarj ihtiyacı gerekebilir, bunun nedeni çok basittir, Lityum iyon piller zamanla bozulur ve döngülerini tamamladıktan sonra değiştirilmeleri gerekmektedir, bu gibi durumlarda telefon pillerinizi orjinalleri ile değiştirmekten kaçınmayınız.

Teleofon üreticileri bugünlerde bataryanın genel kullanıcı tarafından erişilebilir olmasını zorlaştırmakta telefonunuzun pilini değiştirmek için bir servis merkezine gitmeniz gerekmektedir. Telefonunuzun lityum iyon pilini değiştirmek ilk etapta doğru şekilde kullanmaktan daha zordur Buna tüm iphoneler ve amiral gemisi Android telefonlarda dahildir. pilinizin değiştirilmesi camda yapılmış bir telefon ise yapıştırıcı ısıtılıp tekrar uygulandığında telefonunuzun kutusundan çıkarıldığında olduğu gibi aynı sağlamlığı vermeyebilir, bu nedenle akıllı telefonunuzun orjinal pilinden en fazla zamanı elde etmek için pil ömrünüzü arttırmaya yönelik bir kaç ipucu sizlere belirtmek isteriz. Aşırı yüzdelerden kaçının yani %0 ve %100 bugünlerde telefon pilleri performansı artıracak ve son nefese kadar sahip oldukları her şeyi verecek şekilde çalışıyorlar.

Ekran parlaklığını görebileceğiniz şekilde gün modunda kullanın yada karartmalar yapın ışığı ve ekran parlaklığı çok açık olan cihazlar fazlasıyla şarj yemektedir .

Telefonunuzun şarjı tam dolmadan kesinlikle şarjdan çıkartmayın bu bataryanızın ömrünüzü kısaltabilir ve ilerleyen dönemlerde bunun etkisini çokça görebilirsiniz.

Telefonunuzun sesini, duyabileceğiniz şekilde ayarlamanız gerekmektedir gereksiz yüksek sesli zil hem ortamda sizleri huzursuz edebilir hemde, şarj bakımından etki edebilir.

Kullanmadığınız uygulamaların aktifliğini durdurmalı hiç bir şekilde bakmadığınız uygulamaları telefonlarınızdan kaldırmalısınız, telefona alakalı alakasız uygulama yüklemek ve kullanmadığınız halde telefonda tutmanız şarj bakımından arka planda çalıştığı için etki etmektedir.
Telefonlarınızı 60Hz’de tutmanız önerilmektedir. oyun oynayan kullanıcılar için, şarj bakımından yüksek verimlilik verebilmektedir.
Koyu mod, bugünlerde bir çok akıllı telefon ve aati OLED ekranı var, bu ekranların siyah göstermesi için LED’ler yanmaz ve kullanıcılara ekranda net siyah rengi verir ve LED’ler daha az güç gerektirdiğinden daha az pil kullanmaktadırlar.

Son olarak arkadaşlar, size mümkün olan en uzun süre boyunca mümkün en iyi pil sağlığını sağlamaya yardımcı olmak için yeni bir akıllı cihaz alırken belirtilen ipuçlarına dikkat ederek uygulamanız telefonunuzun ömrü ve şarj bakımından sizlere bir çok yardımı dokunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir