Biomutant Oyun İncelemesi

İnanırsanız, biyoçeşitlilik ve mutasyon, “Biomutant”ın anlatısının ve mekaniğinin merkezinde yer alır. Bu her zaman bir güç değildir. Oyunun tuhaf, Frankenstein tasarımı, çağdaşlarına borçlu olduğu pek çok unsuru bir araya getiriyor ve oyun genellikle parçalarının toplamından daha az hissediyor.

Yarasadan hemen sonra, “Biomutant” çok çeşitli özelleştirme seçenekleri sunar. Oyuncu karakteriniz için, belirli istatistiklerde avantajları olan ve temel görünümünüzü belirleyen farklı ırklar seçebilirsiniz. Örneğin Hyla, daha çok savunmaya odaklanan sırtlan temelli bir türdür; Zırh statüsünde hafif bir avantajı vardır. Fip ırkı inek görünümlüdür ve inek dişleri vardır ve daha doğal olarak Psionik güçlere eğilimlidir; zihin tabanlı saldırıları için enerjiyi daha hızlı geri kazanabilir.

Bunun da ötesinde, karakterinizi değiştiren daha iyi istatistikler de seçebilirsiniz. Vitality’ye daha fazla odaklanmak, oyuncu karakterinizin çok daha büyük bir kafasına sahip olmasına neden olurken, Çeviklik konusunda uzmanlaşmak size daha uzun bacaklar verir. Buradaki kişiselleştirme oldukça etkileyici ve oyunun başlığına gerçekten uyuyor.

Dünya kıyamet sonrası bir dünya, “eski dünya”daki zehirli bir kimyasal şirketin kurumsal açgözlülüğünün sonucu. Antropomorfik hayvanlar – karakteriniz gibi – dünyayı dolaşıyor. Çamaşır makineleri ve tuvaletler gibi eski düzeneklere sırasıyla “elbiseler” ve “sifonlu tabureler” gibi saçma isimler vererek dünya kurmaya çalışan gerçekten güzel bir dünya. Dünya sakinlerinin ortaya koyduğu bu adlandırma kuralları, dünyaya ve genel olarak karikatürize edilmiş tonuna biraz çekicilik katıyor.

“Biomutant” çağdaşlarından pek çok mekaniği ödünç alıyor. Bir zamanlar yerleşim olan bir şehrin harabelerini temizlemek bana “The Last of Us Part II”de malzeme aramayı hatırlatıyor. Açık dünya keşfi, kamplar ve yan görevlerle dolu bir dünyada tökezlerken yüreğinizin içeriğini keşfedebileceğiniz “Days Gone” ve modern “Assassin’s Creed” oyunlarını çok andırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir